10. Липень 2012 · Коментарі Вимкнено до linux mint 13 maya · Categories: Програмне забезпечення · Tags: , , , ,
скріншот четвертини мого екрана

скріншот четвертини мого екрану

кілька днів тому через “несправності” з моєю віндою (windows 7) я вирішив нарешті спробувати встановити собі хорошу безкоштовну операційну (не просто користуватися live cd, як робив зазвичай раніше, а реально встановити собі на вінчестер та користуватися в якості основної операційної системи). після тривалих пошуків та читання форумів (а також переважно через назву, бо я ж займався колись тривимірним моделюванням у autodesk maya), зважаючи на те, що більшість користувачів найкращою збіркою для пк назвало linux mint 13 maya, я вирішив зупинитися саме на ній.

завантажив собі дистрибутив, записав на диск. під час встановлення, власне, перед його початком, дуже всім рекомендую звільнити собі на вінчестері якихось кілька десятків чи сотень гігабайтів на операційну. бажано, щоб це місце було повністю чисте і без будь-якої файлової системи, адже в такому разі під час встановлення maya сама відформатує вільне місце у потрібний формат та скопіює туди свої файли.

через кілька десятків хвилин у вас з’являється повноцінна операційна система з купою корисних (і безкоштовних! програм), яких цілком достатньо для повноцінної роботи будь-якого користувача. програмісту, звісно, доведеться встановити деякі додаткові програми, але вони теж у переважній більшості безкоштовні та встановлюються за допомогою стандартного “менеджера програм”, який відкриваєте, вводите слово у пошук, а в результатах дивитеся, що вам пропонується з наявного безкоштовного пз :)

зокрема, система відразу пропонує: поштовий клієнт, браузер, клієнт для відправлення миттєвих повідомлень, програму для скануванн, програму для малювання (можна сказати, молодший брат фотошопа), програму перегляду зображень, програму зі спеціального офісного пакунту (LibreOffice Draw) для малювання, кілька програвачів музичних файлів, кілька програм для перегляду відео різноманітних форматів, цілий офісний пакунок (LibreOffice), до якого входять програми для роботи з базами даних, текстовими документами (повністю сумісними з вордівськими), програму для роботи з таблицями і т.д. (фактично повноцінний майкрософтівський офіс, але безкоштовний та під лінуксом). також у системі є купа різноманітних корисних системних утиліт тощо.

ну, зараз змушений йти відпочивати, але розповідь ще продовжу :)

Comments closed.