16. Січень 2012 · Коментарі Вимкнено до google порушує власні правила щодо adsense · Categories: Інтернет та SEO, Пошукові системи, Просування сайтів · Tags: , , , , ,

власне, скажу правду, що хоч давно я працюю з інтернетом, але й не сам відразу помітив, що в перших результатах – не справжні результати, а підсунута реклама (у більшості випадків комерційна та така, за яку багато платять).

окрім того, як видно зі скріншота вище, якщо взяти першу сторінку, яка вміщається на монітор, за 100%, то на тій же сторінці з результатами пошуку лише 15% займають власне справжні результати (а точніше – одна позиція, бо щоб переглянути інші – треба прокручувати сторінку донизу). зате решту – 85% площі сторінки – займає adsense, розставлений таким чином, щоб змусити користувача туди тицьнути, навіть випадково (я сам кілька разів наївно думав, що то те, що шукав, доки не “просік”, що то – спам).

враховуючи, що цю сторінку щодня бачать мільйони користувачів, то відповідно, мільйони рекламодавців втрачають свої гроші, спокійно передаючи “данину” монополісту. найцікавіше те, що, як не дивно, ці рекламодавці могли би й не витрачати цих грошей, бо в результатах пошуку якісні сайти – на перших місцях. наприклад, я шукав сьогодні фразу “купити телефон”, а в результатах пошуку на першому місці – тобто єдиному видимому на першій сторінці – стояв магазин розетки, зате вище, у тому спамівському adsense-блоці на першому місці знову ж таки стояла розетка! :) виходить, що замість того, щоб дати користувачам безкоштовно для розетки клацнути на першому результаті пошуку, гугл фактично відсуває її на четверте місце, а на першому ставить платну рекламу тієї ж самої розетки :) це називається “розвод на гроші”. а статистику знають усі – найбільший відсоток кліків припадає саме на першу трійку результатів (саме ті спамівські рекламні блоки), а переважна більшість користувачів далі третього рядка й не дивиться.

висновок:

1) на перших місцях (три місця із чотирьох) спамить гугл;

2) 85% площі першої сторінки з результатами пошуку – примусова реклама гугла;

3) лише 15% площі першої сторінки з результатами пошуку – справжні результати;

4) лише перший сайт в результатах пошуку на комерційний запит отримує можливість привабити користувачів, бо до другого (для якого треба прокрутити сторінку донизу) переважна більшість користувачів не докручують.

отже, враховуючи все написане вище – сам же гугл порушує як ніхто свої власні правила! сором. спаскудився пошуковик. а раніше поважав їх.

п.с. а як же бути дрібним сайтам, які в пошуку не досягли першого місця, хоч і мають суперський контент, але менше грошей ніж ті, що можуть заплатити за рекламу? а ніяк! дискримінація. тепер світом керують гроші. більше нічого. сумно. треба міняти цей світ. а людям будуть і надалі підсовувати те, що їм не дуже потрібно, тобто “годуватимуть”, наче гівняними телепрограмами по телевізору.

AdSense program policies

Comments closed.