12. Січень 2012 · Коментарі Вимкнено до неправильне кодування input у браузера chrome · Categories: CMS, HTML & CSS, Веб-дизайн · Tags: , , , ,
неправильне кодування в input у chrome

неправильне кодування в input у chrome

сьогодні вранці помітив, що на одному сайті в полі input під час введення неправильно відображається текст кирилицею – натомість спостерігав так звані “крякозябри” (замість нормальних звичних символів літери замінялися різними значками, квадратиками тощо).

а тепер трохи інформації та передісторії:

– для форми я використовував jquery плагін autocomplete;

– учора ввечері перед тим, як помітити помилку, я виправив посилання на стилі jquery-ui-1-8-16.custom.css (тільки вчора помітив, що воно було неправильним, та й то по логам на сервері, після чого вранці взявся трохи підправляти дизайн, бо він поповз).

от коли підправляв дизайн, то й помітив таку чудасію, але тільки у браузері chrome! у фаєрфоксі все було добре, навіть у старенькому пляшивому ie все було гаразд! не знав, на що грішити. відразу кинувся перевіряти кодування, але потім подумав, що воно ні до чого, бо ж сам плагін показував текст у правильному кодуванні і нормальними літерами, тільки в самому полі один рядок був з крякозябрами. почав нишпорити інтернетом у пошуках тем, де ще хтось морочився з такою штукою, але пошуки були неуспішні. потім у firebug точно перевірив, у якому кодуванні передаються та отримуються дані (власне, там json). тут все було ок, тому всі підозри про проблеми з кодуванням відпали.

залишилися тільки стилі, адже раніше все працювало добре. знову відкрив я свій firebug та почав тестувати, від яких стилів це поле залежне: випадково вимкнув стиль для .ui-widget input, що був прописаний у рідному jquery-ui-1-8-16.custom.css. і тут виявилося, що хром неправильно підставляв сім’ї шрифтів.

.ui-widget input, .ui-widget select, .ui-widget textarea, .ui-widget button {
font-family: Trebuchet MS,Tahoma,Verdana,Arial,sans-serif; }

замість того, щоб відображати текст одним з тих, що є в системі, він намагався використовувати той, якого не існувало – Trebuchet MS у мене відсутній (хоч у сім’ї був також вказаний і аріал!). довелося для форми призначити інший стиль – тільки аріал явно – і все запрацювало :)

Comments closed.