10. Січень 2012 · Коментарі Вимкнено до невизначеність та початок нового року · Categories: Робота, Роздуми на вільну тему · Tags: , , , ,

це триватиме рік у кращому випадку. себто рік невизначеності, коли ви не зможете ні нормально спати, бо знатимете, що все висить навіть не на волосині, а просто десь собі висить, коли не зможете працювати, бо знатимете, що вас у будь-який час можуть відірвати “аспірантські” справи тощо. одним словом – сумно. а аспірантура – це те, чого давно треба позбутися, бо насправді – в тому більше головного болю та паперової тяганини “ні для чого”. добре, коли ви точно знаєте, що ваше місце – в університеті, що вам точно дадуть роботу (а зараз це буває дедалі рідше, бо на одне місце – по 5-10 претендентів, які мають більше знайомств, ніж ви, або за яких уже замовили слівце перед “тими, хто все вирішує”). а коли не дадуть? що тоді ви матимете з аспірантурі, окрім 3 років втраченого часу та безробіття? нічого :) отож-бо й воно, що насправді все дуже сумно: а аспірантуру зараз поступають переважно дочки-сини докторів наук або наших високопосадовців, бо в нашій країні ознакою будь-якого інтелекту є не знання, а папірець (краще, коли ламінований :) ). а людям же хочеться більшого, ніж постійно тягнутися, щоб заробити якийсь мінімум на прожиття. хочеться сім’ю, дім, машину, великий телевізор тощо. навіть сім’я для аспірантів – це “сіль на рану”, бо як можна утримувати дружину та дитину (або дітей!), коли доводиться жити на стипендію та писати дисер? :) доводиться вибирати: або робота, щоб утримувати сім’ю та не позбутися останніх залишків самоповаги, або дисертація, а наслідки того й того – відомі усім :)

по-друге, рік у мене почався також з перспектив на роботу (не в університеті, а нормальну постійну досить добре оплачувану роботу, яка мені подобається). це добре, але це ж не з початку року, а тільки з першого лютого! так що не знаю, чи це сприймати як “передбачення” доброго року, чи як просто випадковий збіг. та й є ще одне замовлення на місяць, але воно непевне: мало бути наприкінці минулого року, але замовник на свята купу грошей витратив, от і висить.

по-третє, я купив багато корисних та потрібних речей, що теж мало би вказувати на майбутній добробут. все складається якнайкраще (якщо не враховувати аспірантури). і, можливо, буду мати нарешті готовий робочий кабінет за кілька тижнів, якщо все буде добре.

по-четверте, мені ще люди не віддали усіх боргів. може, це вказує на те, що вони ще довго віддаватимуть, або на те, що багато хто ще буде переді мною у боргу :) я вибираю віру в другий варіант :)

Comments closed.