09. Листопад 2011 · Коментарі Вимкнено до вирішення проблеми: після заправки картриджа лазерного принтера світлий друк та сірий фон · Categories: Комп'ютери та комплектуючі · Tags: , , , , ,
заправка картриджа лазерного принтера тонером

заправка картриджа лазерного принтера тонером

сьогодні заправляв картридж до принтера, але виникла проблема: після заправки (приблизно четверта заправка тонером за весь час, відколи принтер купив) принтер відразу почав друкувати текст дуже світло та, якщо придивитися уважно, помічався сірий фон на папері. почитав трохи те, що писали в неті про той “сірий фон” після заправки, але всі писали, що таке буває через поганий тонер: хтось жалівся на виробника, пропонував купити новий тонер тощо. писали навіть, що після заправки картриджа лазерного принтера друк завжди стає світлішим десь на 10% від попереднього заправлення як наслідок зношування фотобарабана. подумав я, подивився на той барабан, подивився на останній листок, що надрукував старою заправкою, порівняв з першим після нової і зробив висновок, що не може бути така разюча різниця в межах друку двох листків. от і зробив висновок, що барабан – ні до чого. далі треба було перевірити проблему з тонером (купую я його завжди в тому самому магазині, але ніколи ще не було нарікань). глянув я на етикетки, на їхні магазинні наклейки, на термін придатності та номер партії і виявилося, що всі ті банки тонера, які я купував (включно з цими) – це одна партія, себто проблема з цим відпадає сама по собі. так виключив проблему з тонером та барабаном.

далі, вчитавшись в ці слова, які описують деякі моменти з роботи картриджа, я зробив правильний висновок.

Зарядка барабана. Вал первинного заряду рівномірно передає на поверхню барабана, який обертається, негативний заряд.

Експонування. Негативно заряджена поверхня барабана експонується лазерним променем тільки в тих місцях, на які буде наноситися тонер. Під дією світла, фоточутлива поверхня барабана частково втрачає негативний заряд. Таким чином, лазер експонує на барабан приховане зображення у вигляді крапок з послабленим негативним зарядом.

…..

“Видалення” зображення. На цьому етапі з поверхності барабана стирається приховане зображення, яке нанеслося базерним променем. За допомогою вала первинного заряду поверхня фотобарабана рівномірно “покривається” негативним зарядом, який відновлюється у тих місцях, де він був частково знятий під дією світла

тут для мене суть не так важлива, як важливим було те, що щось там заряджається негативним зарядом. от я пригадав курс фізики і вирішив погратися з отими зарядженими валами, і о диво! – запрацювало. проблемою світлого друку лазерного принтера та сірого фону на сторінці було те, що я просто повернув навпаки магнітний стержеть, що вставляється у середину вала, який з бункера вибирає тонер! коли вийняв стержень, почистив, то, запихаючи назад, вставив його іншим боком! отак-от. навіть мінімальне знання фізики допомагає вирішити такі проблеми :) тішуся, що вдалося все виправити, і байдуже, що витратив на це півтори години та чотири рази розбирав картридж :)

Comments closed.