12. Жовтень 2011 · Коментарі Вимкнено до BigDump – відновлюємо базу даних з дампа · Categories: PHP-програмування · Tags: , , , , , , , ,
Програма для відновлення баз даних з бекапів (sql дампів) - BigDump

Програма для відновлення баз даних з бекапів (sql дампів) - BigDump

сьогодні переді мною постала серйозна проблема: була база даних на трохи більше ніж 30 мегабайт (усе – одна таблиця на 70000 записів), яку потрібно було залити на хостинг. звісно, доступу до консолі нема. засобами phpMyAdmin, як потім виявилося, залити базу на хостинг було неможливо, бо в хостера стояв ліміт на файли ДО 2 мегабайтів. а як наслідок, проблему можна було сформулювати так: є файл, який треба вручну розбивати на 15 частин, переймаючись, чи раптом точно правильне кодування поставив та чи не видалив де зайвий рядок, чи точно ІД рядків ніде не збив і чи нічого не пропустив, потім треба все це заливати з допомогою уже згаданого phpMyAdmin. жах. звісно, людина, яка хоч трохи себе поважає, такого робити не буде. я не виняток.

спочатку мав намір написати скрипт, який це заганятиме в базу даних. експортував базу даних в масив php, але потім передумав – багатенько буде оперативки жерти скриптяра в такому випадку, а на віртуальному хостингу – то завелике задоволення.

написав я в підтримку (соромно, знаю), щоб допомогли змінити ліміт (жах, реально безглузде прохання до супорта – зазвичай вони на таке пальцем не ворухнуть). мені відповіли, щоб я залив дамп на хостинг через фтп та сказав їм, куди той дамп подіти. ну, не захотілося мені цього робити – не просити ж їх заливати базу кожен раз, коли мені це знадобиться (уявляєте, що вони би мені сказали, якби я просив про це по 10 разів на день! :) ). от і я не уявляю.

але рішення є! BigDump – це класний скрипт, який допоможе вам зекономити купу часу та нервів. для того, щоб зробити копію бази чи відновити бекап, треба лише закачати на фтп файл дампу, в ту ж саму папку кинути скрипт на 13 кілобайт, в якому перед тим треба прописати стандартні штуки типу пароля, логіна, назви бази даних, хост, а також для надійності вказати кодування. і все! запускаєте скрипт, а на сторінці бачите (прикручений ajax) хід процесу виконання! :) реально класно! всім раджу. проголосував за скрипт на офіційному сайті :)

Comments closed.