28. Березень 2011 · Коментарі Вимкнено до кілька слів перед сном · Categories: Роздуми на вільну тему · Tags: , , , , , , ,

сьогодні у мене був трохи дивний день: у планах було малювання макету для сайту, але так і не склалося, бо намагався читати матеріал про теорію метафори (а точніше – когнітивну теорію метафори, дійшов до комп’ютерної метафори – нічого нового не дізнався), але не склалося з цим – чомусь мене понесло в бік інтернет-програмування, верстання макетів для сайтів. сьогодні зареєструвався на сайті одеск (odesc.com), де можна знайти якусь роботу фрілансерам у сфері інформаційних технологій, які не проти працювати за погодинною оплатою. здивувало те, які там є профі (оцінюються вони за результатами доволі непоганих тестів, які може пройти кожен, хто забажає, але тести аж ніяк не прості  – про них трохи далі буде).

шкода, що зараз нема стовідсотково стабільного джерела прибутку, а то міг би зайнятися кількома непоганими проектами, які спочатку навряд чи дадуть бодай якісь гроші, але мінімальку оплату за затрачений час згодом можна буде якось та отримати (протягом року-півтора). сьогодні були думки стосвно того, чи перейти мені з нетбінса (netbeans) на екліпс (eclipse) (нетбінс дуже багато оперативки використовує і трохи підглючує). брат казав, що екліпс – eclipse – не такий вимогливий до ресурсів, та й наче місця більше на моніторі, комфортніше, хоча ставлення до програми, в якій працювати, більшою мірою залежить від звички. я раніше взагалі дрімвівером (dreamweaver) користувався, а зараз навіть відкривати не хочу, бо, мабуть, переріс.

вчора проходив тест на знання хтмл (html). результати мене здивували – у поганому розумінні. попався я, правда, на складних речах, які раніше не використовував ніколи, але про існування яких знав. але це пішло на користь, хоч я й пройшов тест та набрав лише 3,6 балів з 5 можливих. справа в тому, що я дізнався корисні речі, які мені зараз треба – це за той час, коли паралельно з тестом шукав відповіді на питання. тепер знаю, що не треба кожне малюсіньке зображення зберігати окремим файлом, а можна робити один файл, та показувати за допомогою каскадних стилів тільки частинку зображення. тепер знаю, що не так уже й складно показувати нормально відформатований код програми (чи скрипта). повторно згадав, як користуватися картами (image maps), що надихнуло мене на один дуже милий дизайн для мого майбутнього проекта, який я виношую та для якого навіть домен спробував підшукати. коротше, 40 хвилин мого життя, які я проходив тест, пішли мені на користь. тест можна здавати як завгодно багато разів, але через проміжок у місяць :) ага, себто я склав тест не дуже добре, але щоб скласти краще, можу тільки повторити спробу аж через місяць. та й тест цей складається не лише з 40 питань. набір питань дуже великий і кожного разу вони інші, так що малоймовірно, що все буде так просто, але мене це зацікавило, я захопився і є тепер стимул щось підучити. заодно згадав, що не варто забувати photoshop (сьогодні навчився грамотно нарізати макет, так що складну верстку можна робити). а ще пригадав, що також не варто закидати мені мою маю (autodesk maya), якою я страшенно захоплювався, але зараз фізично не маю часу на неї. надіюся, що з роботою все складеться добре, і що я матику достатньо часу, щоб присвятити себе і веб-дизайну, і тривимірному моделювання, і малюванню у фотошопі та веб-програмуванню. коротше, плани у мене солідні, але на перешкоді поки кілька місяців мороки з непотрібними мені речами. головне, щоб два проекти, до яких я маю безпосерднє відношення, були успішними і приносили якісь гроші. тоді все буде супер :)

Comments closed.