18. Березень 2011 · Коментарі Вимкнено до свині заслуговують на смітник (або “плюєш туди, звідки їсиш”) · Categories: Враження, Роздуми на вільну тему · Tags: , , , , ,
великий смітник, у якому ми живемо (м. Луцьк)

великий смітник, у якому ми живемо (м. Луцьк)

сьогодні чекав на зупинці свою маршрутку і випадково звернув увагу на те, що тече зі стічної труби з даху.  підійшов, подивився, і на свій превеликий подив виявив оце, що ви зараз бачите на фото. з труби прямо на моїх очах з водою вибігло два бички від цигарок та корок від пляшки з-під вина. дивина, живемо в країні, де завдяки ж самим людям процвітає таке свинство, а ще маємо совість називати інших винуватцями у всіх наших бідах. нелогічно, як не крути. якщо так переймають проблеми чистоти в місті, то чому би не почати з себе та перестати палити всюди, де тільки захочеться, чому би не перестати розкидати недопалки там, де ходиш чи сидиш?! невже важно підійти до смітника (такого добра у нас у місті понаставляли мало не на кожному кроці, але не зважаючи навіть на це, одиниці людей долають відстань у кілька кроків, – більшість зневірюється і вирішує кинути недопалок собі під ноги).

стічна труба та недопалки - смітник міста Луцьк

стічна труба та недопалки - смітник міста Луцьк

фото зробив на зупинці біля одноповерхової прибудови поряд з восьмиповерховим будинком. видно, що весь цей непотріб – то продукт паління та розважання тих, хто живе вище: от захотілося дядькові покурити, вийшов на балкон, випалив свою смердючу цигарку та пожбурив недопалок на вулицю. ні, щоб поставити попільничку на балконі, затушити недопалок, а потім увесь той непотріб винести разом зі всім сміттям у пакеті на смітник? ні, наші недолугі і далекі від цивілізації люди вирішують, що краще наплювати туди, звідки їсиш. а що, коли коже (усі 42 мільйони) вирішать плюнути? так це ж можна половину міста заплювати! що тут доброго? борсатися у власному харковинні? а що, коли усі ці кілька десятків мільйоні людей вирішать викинути, скажімо, пакет? це буде смітник на кілька гектарів, який будуть прибирати кілька сотень прибиральників. уміють наші люди створювати умови для свого життя. так і живемо, бо заслуговуємо на те, що заробили. думав би кожен, що розкидати сміття надворі не можна – не було би свинюшника у місті. пригадую, луцьк колись (рік, здається, чи 2000, чи 2004, ну, десь приблизно в тих роках) вважався одним з найчистіших міст україни, а до чого зараз докотилися? кожна влада – це ще один плювок на тротуар міста. кожен мешканець міста (поки узагальнюю, бо ж таких більшість) не хвилюється нічим, окрім свого пуза та шкури. люди, живіть так, щоб не шкодити іншим! та хоч пийте те лайно, але не змушуйте інших пити, бо доведеться потім врешті за це відповідати. пригадалося, коли їхав у маршрутці, сидів біля вікна старший чоловік, років так 45-50 від народження. сидів, щось м’яв якийсь папірець, потім кинув його акуратно собі під ноги, щоб ніхто не побачив (ну, не думав, що хтось за ним міг цілеспрямовано спостерігати), втав та вийшов на зупинці. звиняйте, але бляха-муха, невже було важко той папірець потримати хвилину в руці та викинути у смітник, яких стояло штук два прямо на зупинці, де він виходив?! отакий чоловік, старший, мав би бути зразком, а поводиться, як звичайне бидло, яке вечорами розпиває пиво біля фонтанів та ламає дитячі майданчики. шкода, що нема відповідальності (бажано кримінальної) за зневажливе ставлення до громадського майна та приватного майна інших людей (ну, останнє хоч трохи захищає наше законодавство). отакі-от справи. сумно. і нема чого жалітися, що в лайні живемо, – бо самі ж ті купи й понакладали!

Comments closed.