15. Березень 2011 · Коментарі Вимкнено до оновлення windows vista до windows 7 · Categories: Програмне забезпечення · Tags: , ,

сьогодні мене зацікавило, чи можу я оновити свою vista ОС до windows 7 і виявилося, що таки можу. така можливість передбачена, та ще й безкоштовно!

справа в тому, що встановити нову операційну систему windows 7 можна без проблем, але в такому випадку доведеться заплатити до 2500 грн за неї (залежно від версії). але є інший варіант, набагато кращий, як на мене. цей варіант полягає в тому, що можна залишити усі файли, всі налаштування, всі програми з вісти (vista) у новій системі (ага, не доведеться форматувати диск С, не доведеться вбивати вісту, хоча, мабуть, для тих, хто економить місце або принаймні його цінує, буде кращим все-таки поставити операційну на чистий диск, щоб видалити усе сміття – а його багатенько буде після року користування – або ж видалити ще один розділ на диску, призначений для відновлення системи вісти – це близько 10 гігабайтів).

отже, якщо у вас є віста (vista), вам хочеться віндовс 7, ви за це платити не хочете повторно, то заходите на офіційний сайт майкрософта (microsoft), перевіряєте, чи задовольняє ваш комп’ютер усі вимоги для нової операційної системи, і перевіряєте, чи ваша версія вісти дає змогу оновитися. якщо все ОК, то завантажуєте собі на комп Windows 7 Upgrade Advisor та займайтеся оновленням. вам доведеться прописати новий ключ під час оновлення.

на жаль варіант, коли ви встановлюєте на свою машину віндовс 7 та використовуєте ключ до вісти (якщо встановлюєте на чистий диск), не проходить, а шкода :(

відверто скажу, що сімка (вона ж windows 7) – набагато швидша, зручніша та гарніша за вісту. встановив на стару машину: celeron 1.7 GHz, 128kb 2L cache, 768 mb ram, hdd samsung 80 gb, radeon 9800 pro 256bit 128 mb. працює шикарно, ніяких збоїв, тільки спочатку трохи підвантажить вінчестер. для такої системи в холостому режимі навантаження було менше 10%. ніяких проблем з графікою, air функція працює чудово (можливо, тому, що не така вже й слабенька відеокарта). можливо, зі слабшою відеокартою справи будуть трохи гіршими, але все одно краще, ніж сидіти на вісті, яка вантажить систему страшенно та жере оперативки практично удвічі більше. хоч і на вісту особливих нарікань нема, хіба тільки на те, що інколи під час підключення другого монітора до ноутбука, злітають драйвера на відео (а це діло закінчується синім екраном – він же blue screen). власне, враховуючи, що на ноуті в мене 4 гіга опери (з яких віста бачить тільки 3), браку оперативної пам’яті у мене нема, тому й не хочеться витрачати кілька днів, щоб поставити нову ОС та встановити всі програми, які тут стоять, налаштувати сервер та все інше. думаю, що до цього доросту тоді, коли віста перестане завантажуватися :) правда, навряд чи вдасться дуже швидко її вбити – поки це найстабільніша і найменш схильна до смерті операційна система, яку я коли-небудь ставив.

Comments closed.